Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Kurs Türleri

İngilizce Kurs TürleriSitemizin bu bölümde İngilizce kurs türlerini inceleyerek her bir programın kime ve hangi yaş grubuna hitap ettiğini öğrenebilirsiniz. Herhangi bir İngilizce kursunda, beş yaşında bir çocukla karşılaşacağınız gibi yüz yaşına yaklaşmış insanları da bulabilirsiniz. Yaşları gibi ilgileri de farklı olan bu öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap vermek üzere farklı türlerde İngilizce programları geliştirilmiştir. Bu türler ise;

 • Genel 
 • Yöneticiler/özel amaçlar/ için İngilizce kursları
 • Bire bir 
 • Ticari amaçlı 
 • Sınav 
 • Akademik amaçlı 
 • Bir yıl süreli akademik amaçlı 
 • İngilizce hazırlık 
 • Yetişkinler için 
 • İngilizce artı özel alan kursları
 • Küçük yaştaki öğrenciler için yaz okulu

Genel İngilizce Kursları

Kurs TürleriKimler için? Günlük konuşmalarında İngilizce‘yi kullanmak durumunda olanlar içindir. Yaş limiti olmamakla birlikte genelde 17 - 35 yaş arası öğrenciler bu kurslara katılmaktadırlar. Eğitim süresi Part time ya da ful time olarak iki hafta ile bir yıl arasında değişmektedir.

Derslik kapasitesi, kurslara göre değişmekle birlikte ortalama 12 -15 öğrenci arasındadır. Bazı okullar genel İngilizce kursları için derslik mevcudunu olabildiğince az tutmaktadır. Ancak bu durumda da kurs maliyetleri artış göstermekte ve bu sebeple ders ücretleri pahalı olmaktadır.

Yöneticiler Ve Özel Amaçlar İçin İngilizce Kursları

Bu tür kurslar, birçok meslek grubundan, yabancı dil eğitimi için ayırabileceği vakit sınırlı olan insanlar için geliştirilmiştir. Özel amaçlar için İngilizce kursları ise bankacılık, gazetecilik, mühendislik vb. kariyer alanlarından gelen kişilerin meslekleriyle ilgili terminolojiyi öğrenebilmeleri amacıyla hazırlanmaktadır. Ortalama yaş oranı ise 25 - 50 arasında değişmektedir.

Genelde tam gün olan bu kurslar bir ile 4 hafta arasında değişen sürelerde uygulanmaktadır. Yöneticiler için sınıf mevcudu 4 ila 6 kişi arasında değişkenlik göstermektedir.

Birebir Kurslar

Bire bir dersler öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir ve öğrencinin ilgi alanına giren konuda eğitim vermeyi amaçlamaktadır.

Bire bir derslerin uygulanması, kurslarda yapılan programların ardından günde bir saat şeklinde olabileceği gibi tümüyle bire bir olmak üzere haftada 30 saatlik sürelerde de alınabilmektedir.

Ticari Amaçlı İngilizce Kursları

Bu kurslar uluslararası ticaret ve işletmelerde İngilizce kullanmak durumunda olanlar için geliştirilmiştir. Ortalama yaş aralığı ise 20 ile 35 yaş arasında değişkenlik göstermektedir. Bu kurslar Full-time olmak üzere iki hafta ile bir yıl arasında değişen sürelerde düzenlenirler. Sınıf mevcudu ise 12-15 kişilik dersliklerde eğitim verilmektedir.

Sınav Kursları

Bu kurslar Cambridge FCE, Cambridge Advanced, Cambridge Proficiency, IELTS ve TOEFL gibi uluslararası geçerliliği olan İngilizce sınavlarına hazırlık şeklinde uygulanmaktadır. Bu kurslara katılan öğrencilerin yaş aralıkları 18 - 35 arasında değişkenlik göstermektedir.

Cambridge sınavlarına hazırlık kursları 11 - 16 hafta arasında, IELTS hazırlık kursları ise 1 - 12 hafta arasında farklılık göstermektedir. Sınavlara hazırlık dersliklerinde genel anlamda 12 -15 öğrenci bir arada eğitim almaktadır.

Akademik amaçlı İngilizce kursları (EAP - English for Academic Purposes)

Akademik amaçlı kurslara katılan öğrenciler, genellikle İngilizce konuşulan herhangi bir ülkede eğitim almak amacıyla bu tür kurslara devam ederler. Bu eğitimi alanların yaş oranları 20 – 30 yaş arasında değişmektedir. Akademik amaçlı eğitimler genel olarak 4, 8 ve 12 haftalık süreler arasında verilmektedir. Sınıf mevcutları 12 -15 öğrenci aralığında değişir.

Bir yıl süreli akademik İngilizce programları

Bu kurslara genel olarak İngilizce konuşulan bir bölgede uzun zaman eğitim almayı isteyen öğrenciler katılmaktadır. Bu eğitim kursu genel İngilizce, sınavlara hazırlık programları ve özel amaçların bileşmesinden oluşur. Bu tarzdaki kurslar İngiltere'de üniversite eğitimi almak isteyen ancak İngilizce barajını geçememiş adayların sorunlarını gidermeyi ilke edinmektedir.

Hazırlık (Foundation) Kursları

Hazırlık kurslarına devam eden öğrencilerin hedefi İngiltere’de yükseköğrenim eğitim alabilmek için temel yeterlilik standartlarını yerine getirmektir. Bu kurslarda genel İngilizce ‘nin yanı sıra modüler programlar şeklinde üniversitede eğitim alınacak branşlarda da hazırlık eğitimi uygulanmaktadır. Bu tarz eğitimlere devam eden adaylar, modüler programlarda başarı sağlamaları ve yüksek öğrenim kurumlarında eğitim alabilecekleri İngilizce seviyesin ulaşabilmeleri durumunda İngiliz üniversitelerinde öğrenim hayatına başlayabilirler.

Hazırlık Kursları birçok İngiliz üniversitesi tarafından kabul edilmektedir. Genel olarak 17 – 24 yaş grubuna verilen bu eğitimin süresi ise 8 ay ile 12 aya arsında değişkenlik göstermektedir.

Bu programlara devam edecek bireylerin temel anlamda bir lise diplomasına sahip olmaları ve programa başlayabilecek düzeyde İngilizce düzeyine sahip olması gerekmektedir. (IELTS 4.5 yada TOEFL 500)

Yetişkinler İçin İngilizce Kursları

Günlük yaşantısında İngilizce kullanma mecburiyetinde olan yetişkin bireyler için tasarlanmış kurslardır. 35 yaş ile 50 yaş aralığındaki insanların sıklıkla tercih ettiği bu kurs 12 ile 15 kişilik sınıflarda gerçekleşmektedir.

Küçük Yaştaki Öğrenciler İçin Yaz Okulu Programları.

Çoğu yaz okulu programları Temmuz ve Ağustos aylarında küçük öğrencilere eğitim vermek amacıyla açılmaktadır. Program çerçevesinde genel İngilizce kurslarına ek olarak sosyal faaliyet programları da düzenlenmektedir. Yaz okulu programları bilgilendirme ve eğlendirmeyi bir arada verme eğilimindeki kurslardır.7 ila 17 yaşındaki çocukların aldığı bu eğitim süreci 2 hafta ile 9 hafta arasında sürmektedir.

Birçok yaz okulu ise küçük yaştaki öğrencilerin beslenme ve konaklama ihtiyaçlarını yurt ortamında karşılamaktadır.

İngilizce grup kursları

Şirket çalışanlarına ders aldırmak isteyen işverenler veya aynı yaşta çocukları olan aileler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Öğrenci sayısının artmasına karşın ders ücretinin sabit kalması, grup derslerini cazip kılmaktadır.

Şirket veya kurum çalışanlarına yönelik İngilizce grup kursları, şirket binasında derslik olarak düzenlenebilecek bir alanda verilebilmektedir. Bunun için, öğrencilerin rahatça çalışacağı büyük bir masa ile beyaz bir portatif tahta yeterli olacaktır.

Özel İngilizce grup derslerinde, ayrı bir lokasyonda bulunan kurs merkezine gidilmemesi ve derslerin evde/işyerinde verilmesi zaman kazandıracağından katılımcılara cazip gelmektedir. 

İngilizce grup derslerinde dikkate alınması gereken en önemli unsur, katılımcıların bilgi düzeylerinin benzer seviyede olmasıdır. Derslerin, İngilizce bilgi düzeyi en düşük öğrencinin hızıyla yürütüleceği unutulmamalıdır. 

 
Dil Kursları
reklam-ver
Üye Girişi
Kayıt olun İngilizce kursları bakırköy rehber sitemizden haberdar olmak için üye olun.
17 Ağustos 2017 - 07:56
Seo
Seo Fiyatları

Faydalı Bilgiler
İngilizce Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenlerİngilizce Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenlerİngilizce bilgisine sahip olmak çağdaş olmak ve globel dünyaya ayak uydurmak adına oldukça önemli bir adımdır ve bunun için en önemli durum ise kaliteli bir eğitim süreci geçirmektir...
İngilizceye Başlamadan Önceİngilizceye Başlamadan Önceİngilizceye başlamadan önce kişilerin aklından birçok soru işareti oluşmaktadır. Bu soru işaretlerinin en başında kelimeleri doğru telaffuz edemeyecek ve bu sebeple komik durumu düşecekleridir...
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 19 konuk çevrimiçi
Anket
Sizce Bakırköy'ün En iyi Dil Okulu Hangisidir?
 
Son Yorumlar
 • Yılmaz Küçük
  Kurs fiyatları bölümünüzü okuduktan sonra Bakırköy’de İngilizce kursuna kayıt olurken... Devamı
 • Muhammet Çolak
  Siteniz İngilizce eğitimi almak isteyenler için oldukça etkili bir site Kurslar hakkı... Devamı

Fotoğrafçılık Kursu

İş İngilizcesi
İş İngilizcesi
Küreselleşen iş dünyasında, günümüz iş adamları ve yöneticilerinin, uluslararası iş yaşamına rahat bir biçimde uyum sağlamalarını ve müşterileriyle iletişim kurmalarını sağlamaktır.
Kurumsal Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Şirketlerin amacına yönelik İngilizce programlarını en son tekniklerle, modern materyaller ile ve kaliteli öğretmen kadrosuyla en verimli hale getirmek mümkündür...
KPDS
KPDS
Kamu Personeli Dil Sınavı, yüksek lisans yapmak ve yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek için ÖSYM tarafından yılda 2 kez gerçekleştirilen sınav türüdür.
ÜDS
ÜDS
ÜDS yüksek lisans ya da doktora yapmak için girilen ilgili alanda(fen, sağlık, sosyal bilimler) ilgili dilde(İngilizce, Arapça, vs) 80 soru ile hazırlanan 2000 yılından bu yana uygulanan bir dil sınavıdır.
Neden İngilizce?
Neden İngilizce?
İngilizce dünya üzerinde 75 ülkede kullanılmaktadır ve 375 milyon kişi tarafından ana dil olarak konuşulmaktadır. İngilizce 2 milyardan fazla insan tarafından kullanılan özel/resmi dil statüsündedir.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
İngilizce Kursları Bakırköy © 2012-2015
www.ingilizcekurslaribakirkoy.gen.tr