Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

İngilizce kursu seçerken dikkat edilmesi gerekenler

İngilizce kursu seçerken dikkat edilmesi gerekenlerİngilizce bilgisine sahip olmak çağdaş olmak ve globel dünyaya ayak uydurmak adına oldukça önemli bir adımdır ve bunun için en önemli durum ise kaliteli bir eğitim süreci geçirmektir. Kaliteli bir İngilizce kursunda bulunması gereken belli başlı özellikleri ise siz değerli okuyucularımız için sıraladık.

 • Yaşadığınız yer ve çalıştığınız bölgeye yakın olması
 • Gitmek istediğiniz kurs hakkında daha önce katılmış birisine danışılmalıdır.
 • Eğitim sürecinin ardından başarısız olan öğrencilere tekrar yapma olanağı sağlıyor mu?
 • Ücret aralığı ise kurumun ders süresi, kur sayısı, sınıf mevcudu gibi ugulamalarına göre derecelendirilmelidir.
 • Kursa kayıt yaptırdıktan sonra uzun bir süre devam edememe sorununuza karşı size eğitiminiz istediğiniz zaman alma fırsatı sunuyor mu?

İngilizce kursuna ilk sormanız gereken sorular:

 • İngilizce öğrenmek istememdeki amacın ne olduğu
 • Kursa hangi zaman zarfında ve ne kadar aralıklarla katılabilirim
 • Hangi aşamalarda istediğim alanda başarılı olabilirim?
 • İstediğim seviyeye gelmek için ne kadar zaman ve bütçe ayırmalıyım?

Kaliteli İngilizce Kursunu Nasıl Anlayabilirim?

Öğrencilerin İngilizce eğitimi almadaki istekleri ve arzuları başarı ve başarısızlık açısından oldukça önemli olup, aynı ölçüde öneme sahip diğer konu ise gidilecek okulun niteliğidir.

Bu sebeple aşağıda belirtilen aşamalar kurs seçiminde belirleyici faktörlerden olmalıdır.

 • İngilizce eğitimcisinin öğretme yeteneği ve tecrübesidir.
 • Ders materyallerinin kalitesi ve uygulanabilme kapasitesi
 • Türk öğretmenlerle yabancı öğretmen arasındaki oran
 • Kurumun Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği eğitim standartlarına uygun halde olması
 • Kurstan sıkılmamanız açısında yaşadığınız yere yakın olması gerekmektedir.

Başarılı bir eğitim süreci

Başarılı bir eğitim süreci geçirmenizin ön koşulu alanında uzman öğretmenler, çağa ayak uyduran müfredat, teknolojik gelişmelere paralel, öğrencilerle iletişimi kuvvetli olan eğitim kurumlarıdır.

Bir kurs için yabancı eğitmenler diyalog ve telaffuz konusunda ne kadar önemliyse, bütün eğitimcilerin yabancı kökenli olduğu kurslar da kaliteli olduğu anlamını taşımamaktadır.

Başarılı bir eğitim süreci geçirip bu durumu da yaşadığı tecrübe ve deneyimleriyle harmanlayan bir Türk öğretmende hakeza aynı başarıyı gösterebilmektedir.

İyice araştırmadan kayıt olmayın. Kursa vereceğiniz parayı hesaplarken bir ders saatinde ödeyeceğiniz miktarı hesaplamanız kurs seçiminde size kolaylık sağlayacaktır.

İngilizce Kursu ne kadar sürmelidir?

Amacınıza ve İngilizce bilginize göre eğitim zamanı değişiklik gösterecektir. İngilizceyle ilk tanışan yani “Elementary”  düzeyinde olan bir kişinin düzgün bir şekilde iletişim kurabilmesi için 9 ay ile 2 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Doğduğunuz andan beri iççice olduğunuz anadilinizde bile her geçen gün yeni kelimeler öğrendiğinizi düşünürseniz, İngilizce eğitiminizi de hiçbir zaman yeterli görüp yarıda bırakmamalısınız.

 
Dil Kursları
reklam-ver
Üye Girişi
Kayıt olun İngilizce kursları bakırköy rehber sitemizden haberdar olmak için üye olun.
17 Ağustos 2017 - 07:54
Seo
Seo Fiyatları

Faydalı Bilgiler
İngilizce Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenlerİngilizce Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenlerİngilizce bilgisine sahip olmak çağdaş olmak ve globel dünyaya ayak uydurmak adına oldukça önemli bir adımdır ve bunun için en önemli durum ise kaliteli bir eğitim süreci geçirmektir...
İngilizceye Başlamadan Önceİngilizceye Başlamadan Önceİngilizceye başlamadan önce kişilerin aklından birçok soru işareti oluşmaktadır. Bu soru işaretlerinin en başında kelimeleri doğru telaffuz edemeyecek ve bu sebeple komik durumu düşecekleridir...
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 11 konuk çevrimiçi
Anket
Sizce Bakırköy'ün En iyi Dil Okulu Hangisidir?
 
Son Yorumlar
 • Yılmaz Küçük
  Kurs fiyatları bölümünüzü okuduktan sonra Bakırköy’de İngilizce kursuna kayıt olurken... Devamı
 • Muhammet Çolak
  Siteniz İngilizce eğitimi almak isteyenler için oldukça etkili bir site Kurslar hakkı... Devamı

Fotoğrafçılık Kursu

İş İngilizcesi
İş İngilizcesi
Küreselleşen iş dünyasında, günümüz iş adamları ve yöneticilerinin, uluslararası iş yaşamına rahat bir biçimde uyum sağlamalarını ve müşterileriyle iletişim kurmalarını sağlamaktır.
Kurumsal Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Şirketlerin amacına yönelik İngilizce programlarını en son tekniklerle, modern materyaller ile ve kaliteli öğretmen kadrosuyla en verimli hale getirmek mümkündür...
KPDS
KPDS
Kamu Personeli Dil Sınavı, yüksek lisans yapmak ve yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek için ÖSYM tarafından yılda 2 kez gerçekleştirilen sınav türüdür.
ÜDS
ÜDS
ÜDS yüksek lisans ya da doktora yapmak için girilen ilgili alanda(fen, sağlık, sosyal bilimler) ilgili dilde(İngilizce, Arapça, vs) 80 soru ile hazırlanan 2000 yılından bu yana uygulanan bir dil sınavıdır.
Neden İngilizce?
Neden İngilizce?
İngilizce dünya üzerinde 75 ülkede kullanılmaktadır ve 375 milyon kişi tarafından ana dil olarak konuşulmaktadır. İngilizce 2 milyardan fazla insan tarafından kullanılan özel/resmi dil statüsündedir.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
İngilizce Kursları Bakırköy © 2012-2015
www.ingilizcekurslaribakirkoy.gen.tr