Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Sınav İngilizceleri

Günümüzde İngilizce, ülke ve aksan ayırt etmeksizin evrensel bir dil olmuştur. Bu ortak dile, gerek bilimsel çalışmalarını sürdürebilmek gerekse yaşamları boyunca karşılarına çıkacak İngilizce sınavlarında  başarılı olabilmek için ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenden dolayı herkesin gereksinim duyduğu İngilizce programı da farklılık gösterecektir. Sitemizin bu bölümünde ise sınav İngilizcelerinden olan Üds, Kpds, hazırlık atlama sınavları, YDS’nin özelliklerini ve eğitim süreçlerinin gözden geçirebilirsiniz.

ÜDS

ÜdsÜniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı da (ÜDS) en az KPDS kadar kabul gören bir sınavdır. ÜDS sonuçları, yüksek lisans programlarına girişte de kullanılabildiğinden, doçent adaylarının yanı sıra lisans programından mezun olanlar ile lisans programlarının son sınıfında okuyan öğrenciler de bu sınava girebilmektedir.

Sınavın zorluk derecesi KPDS'ye denk olmasa da yakındır. KPDS'den farkı, soruların Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler gibi branşlara ayrılmış olmasıdır. Maalesef ÜDS sınavına girişte yapılan en büyük hata da bu branşlaşmadan ileri gelmektedir. Kendi branşında sınava giren birçok aday 'çalışmaya gerek yok, nasıl olsa kendi branşım, yaparım' düşüncesiyle sınava girdiğinde yabancı kelimelerle ve uzun paragraflarla karşılaştıklarında hüsrana uğramaktadır.

KPDS

KPDSArtan nüfusla beraber, sınırlı iş imkanlarını en nitelikli personele sunmak adına, yabancı dil bilgisini ölçen Kamu Personeli Dil Sınavı da (KPDS) maalesef her yıl zorlaştırılan bir sınav haline gelmiştir.

TOEFL gibi İngilizce bilgisini gerçek anlamda test eden, konuşma, dinleme becerilerini de ölçen kapsamlı sınavların uygulanması zahmetli bir iş olduğundan ve değerlendirilmesi nitelikli bir kadroyu gerektirdiğinden birçok resmi ve özel kurum KPDS sınavını ölçüt almaktadır. Artan taleple beraber KPDS sınavında gereğinden fazla ayrıntıyı test eden ve hedef dilde bile nadiren kullanılan kelimeleri içeren soru türleri ortaya çıkmıştır. Durum böyle olunca KPDS'deki tek bir soru bile belirleyici hale gelmiştir.

KPDS kurslarında zilin çalması, öğretmenin sınıfa gelmesi, gürültünün kesilip derse başlanması ve benzeri unsurlardan kaynaklanan zaman kayıpları özel derste söz konusu olmadığından, aslında uzun vadede daha ekonomik bir çözümdür.  Konuların anlatılma hızı tamamen size bağlıdır ve dersler sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillendirilir. Esnek ders saatleri ve eğitim ortamınızın kendi eviniz olması sayesinde günlük yaşantınız minimum düzeyde etkilenecektir.

Hazırlık atlama sınavları

Hazırlık Atlama SınavlarıHazırlık atlama kurslarının birinci amacı, üniversitelerin yapmakta olduğu hazırlık sınıfı muafiyet sınavlarını geçerek doğrudan birinci sınıftan eğitime başlamayı sağlamaktır. Diğer amacı ise, hazırlık sınıfının sonunda yapılan sınavda başarılı olunmaması halinde bir yıl daha hazırlık sınıfı eğitimi alınarak sene kaybı yaşanmasını önlemektir. Başarısızlığın yine de sürmesi durumunda bazı üniversitelerde atılmaya kadar varan süreçler söz konusu olabilmektedir.

Hazırlık atlama sınavında en büyük sıkıntının konuşma alanında yaşandığı bilinmektedir. Dilbilgisi alanındaki problemler, konu anlatımları ve sorularla düzeltilebilse de konuşma becerilerini geliştirmek çok zor olmaktadır. Dershaneler bünyesinde verilen hazırlık atlama kurslarında öğrenci sayısı fazla ve ders saatleri sınırlı olduğundan, dilbilgisi eksiklikleri giderilebilmekte ancak konuşma becerileri geri plana atılmaktadır.

Kaliteli bir dil kursunda dilbilgisi konuları, okuma metinleriyle pekiştirildikten sonra konuşma egzersizleri gerçekleştirilmelidir. Sınav tarihine az kalması durumunda ise yapılması gereken en önemli adım ise özel ders almak olacaktır.

YDS

YDSYabancı Dil Sınavı (YDS), İngilizce ile  kendisine meslek edinmek isteyen öğrencilerin girdikleri sınavdır. Sınavda kelime bilgisine ve okuduğunu anlama becerilerine ağırlık verilmektedir.

Disiplinli bir şekilde ve derslere zaman ayırarak YDS'ye çalışan her öğrencinin sınavda başarılı olabilmesi ve bir yüksek öğretim programına girmeye hak kazanabilmesi mümkündür. Dikkat edilmesi gereken konu ise 5 yılımızı adayacağımız üniversitenin hangisi olacağıdır. Kaliteli bir üniversitede bu eğitimi almak geleceğiniz açısından oldukça önemlidir.

YDS gibi on binlerce öğrencinin katıldığı bir sınavda, ayrıntıların ne derecede önem kazandığını, bir sorunun sizi binlerce katılımcının önüne geçirebileceğini unutmamalısınız.

 
Dil Kursları
reklam-ver
Üye Girişi
Kayıt olun İngilizce kursları bakırköy rehber sitemizden haberdar olmak için üye olun.
17 Ağustos 2017 - 07:53
Seo
Seo Fiyatları

Faydalı Bilgiler
İngilizce Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenlerİngilizce Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenlerİngilizce bilgisine sahip olmak çağdaş olmak ve globel dünyaya ayak uydurmak adına oldukça önemli bir adımdır ve bunun için en önemli durum ise kaliteli bir eğitim süreci geçirmektir...
İngilizceye Başlamadan Önceİngilizceye Başlamadan Önceİngilizceye başlamadan önce kişilerin aklından birçok soru işareti oluşmaktadır. Bu soru işaretlerinin en başında kelimeleri doğru telaffuz edemeyecek ve bu sebeple komik durumu düşecekleridir...
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 2 konuk çevrimiçi
Anket
Sizce Bakırköy'ün En iyi Dil Okulu Hangisidir?
 
Son Yorumlar
  • Yılmaz Küçük
    Kurs fiyatları bölümünüzü okuduktan sonra Bakırköy’de İngilizce kursuna kayıt olurken... Devamı
  • Muhammet Çolak
    Siteniz İngilizce eğitimi almak isteyenler için oldukça etkili bir site Kurslar hakkı... Devamı

Fotoğrafçılık Kursu

İş İngilizcesi
İş İngilizcesi
Küreselleşen iş dünyasında, günümüz iş adamları ve yöneticilerinin, uluslararası iş yaşamına rahat bir biçimde uyum sağlamalarını ve müşterileriyle iletişim kurmalarını sağlamaktır.
Kurumsal Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Şirketlerin amacına yönelik İngilizce programlarını en son tekniklerle, modern materyaller ile ve kaliteli öğretmen kadrosuyla en verimli hale getirmek mümkündür...
KPDS
KPDS
Kamu Personeli Dil Sınavı, yüksek lisans yapmak ve yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek için ÖSYM tarafından yılda 2 kez gerçekleştirilen sınav türüdür.
ÜDS
ÜDS
ÜDS yüksek lisans ya da doktora yapmak için girilen ilgili alanda(fen, sağlık, sosyal bilimler) ilgili dilde(İngilizce, Arapça, vs) 80 soru ile hazırlanan 2000 yılından bu yana uygulanan bir dil sınavıdır.
Neden İngilizce?
Neden İngilizce?
İngilizce dünya üzerinde 75 ülkede kullanılmaktadır ve 375 milyon kişi tarafından ana dil olarak konuşulmaktadır. İngilizce 2 milyardan fazla insan tarafından kullanılan özel/resmi dil statüsündedir.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
İngilizce Kursları Bakırköy © 2012-2015
www.ingilizcekurslaribakirkoy.gen.tr