Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

İngilizceye Başlamadan Önce

İngilizceye Başlamadan Önceİngilizceye başlamadan önce kişilerin aklından birçok soru işareti oluşmaktadır. Bu soru işaretlerinin en başında kelimeleri doğru telaffuz edemeyecek ve bu sebeple komik durumu düşecekleridir. Bu sebeple birçok İngilizce öğrenmek isteyen aday ilk önce yazmayı ve anlamayı öğrendikten sonra konuşmanın daha mantıklı olacağını düşünürler. İngilizceyi öğrenmek isteyen okuyucularımız bu yolu uygulamazlarsa ve sürekli, pratik yaparlar ise amaçlarına ulaşılmasının önünde engeller kalmış olacaktır. Eğitiminizin başarılı ve hızlı bir şekilde ilerlemesini istiyorsanız aşağıda belirtilen yöntemleri gözden geçirmelisiniz.

Değişik Kaynaklar Kullanın

İngilizce öğrenmek için kaliteli bir kurs tercih edilmişse bile kursunuzdaki eğitimler çoğu zaman yeterli gelmeyecektir. Bu süreçte birçok kaynak, yöntem ve araçlardan destek almak önemlidir. İngilizcede kendinizi geliştirmek için birçok yol olduğundan kendinizi sadece kursta öğrendiklerinizle sınırlı tutmayınız. Sanal ortamlarda ve online eğitimlerle öğrendiklerinizi pekiştirebilir ve kelime dağarcığınızı arttırabilirsiniz.

İngilizce İle Samimi Olun!

Dilinizi geliştirmedeki en önemli yollardan biri İngilizce ile samimi olmaktır. Peki nasıl? İş yerinizde tuttuğunuz bütün notların İngilizce olarak alın ve evinizde en fazla zaman geçirdiğiniz yerlerde İngilizce kitapları bulundurun. Televizyon izlerken haberleri ve dizileri yabancı kanallardan izlemeye yönelin. Çantanızda veya masanızda mutlaka  İngilizce materyaller bulundurarak çevrenizle olabildiğince Türkçe konuşmamaya özen gösterin. Bu sayede Türkçe olarak düşünmekten uzaklaşacak, dili daha rahat öğreneceksiniz.

Ana Dili İngilizce Olanları Dinleyebilirsiniz.

Kursların, ana dili İngilizce olan öğretmenleri çalıştırmasının bazı sebepleri vardır.Bu sebeplerin en başında ise telaffuzlarındaki sadeliktir.Öğrenciler eğitimcilerin konuşmalarındaki doğal telaffuzu taklit ederek doğru ve akıcı bi,r şekilde İngilizce konuşmayı öğreneceklerdir.

İngilizce film ve TV izleyin!

Bu sadece eğlenceli bir yöntem olmakla kalmıyor aynı zamanda çok etkili. İngilizce filmleri izleyerek (İngilizce altyazılı ) kelime dağarcığınızı geliştirirsiniz ve aktörlerin telaffuzlarını işitirsiniz. Eğer haberleri izlerseniz değişik aksanlar duyma olanağını da bulacaksınız.

İngilizce Müzik Dinleyiniz!

İngilizce müzik dinlemek öğrenme açısından son derece önemlidir. Kelimelerin çabuk kavranması ve telaffuzların etkili bir şekilde öğrenilmesi açısından kurslarda da sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Şarkıların sözlerini defterinize yazarak sanatçıyla aynı anda söylemeye çalışmanın temelini oluşturur. Sanal ortamda her şarkının sözlerini bulabilmenin mümkün olduğu bir zaman içerisinde siz de şarkı söylemeyi seviyorsanız mutlaka bu yöntemi denemelisiniz. Bu yolla hem kulağınızı hem de okumanızı aynı anda geliştirebilirsiniz.

Sesinizi kaydedin!

Sesinizi herhangi bir ses kayıt cihazı, teyp veya telefonunuza kaydedin. İlk zamanlarda bu durum hiç hoşunuza gitmeyeceği gibi zamanla eğlenceli bir hal alacaktır. Eski kayıtlarınızı silmemeniz, gösterdiğiniz gelişmelerin farkına varmanızı sağlaması açısından önemlidir.

İngilizce dinleyin!

Bununla anlatmak istediğimiz, telefonda konuşun ya da radyo dinleyin veya İngilizce CD dinleyin; bu TV ya da film izlemekten farklıdır çünkü konuşan insanı görmezsiniz.. Çoğu İngilizce öğrenen insan telefonda konuşmanın yaptıkları en zor şeylerden biri olduğunu söylerler. Ve bunu geliştirmenin tek yolu pratik yapmaktır.

 
Dil Kursları
reklam-ver
Üye Girişi
Kayıt olun İngilizce kursları bakırköy rehber sitemizden haberdar olmak için üye olun.
17 Ağustos 2017 - 07:54
Seo
Seo Fiyatları

Faydalı Bilgiler
İngilizce Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenlerİngilizce Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenlerİngilizce bilgisine sahip olmak çağdaş olmak ve globel dünyaya ayak uydurmak adına oldukça önemli bir adımdır ve bunun için en önemli durum ise kaliteli bir eğitim süreci geçirmektir...
İngilizceye Başlamadan Önceİngilizceye Başlamadan Önceİngilizceye başlamadan önce kişilerin aklından birçok soru işareti oluşmaktadır. Bu soru işaretlerinin en başında kelimeleri doğru telaffuz edemeyecek ve bu sebeple komik durumu düşecekleridir...
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 12 konuk çevrimiçi
Anket
Sizce Bakırköy'ün En iyi Dil Okulu Hangisidir?
 
Son Yorumlar
  • Yılmaz Küçük
    Kurs fiyatları bölümünüzü okuduktan sonra Bakırköy’de İngilizce kursuna kayıt olurken... Devamı
  • Muhammet Çolak
    Siteniz İngilizce eğitimi almak isteyenler için oldukça etkili bir site Kurslar hakkı... Devamı

Fotoğrafçılık Kursu

İş İngilizcesi
İş İngilizcesi
Küreselleşen iş dünyasında, günümüz iş adamları ve yöneticilerinin, uluslararası iş yaşamına rahat bir biçimde uyum sağlamalarını ve müşterileriyle iletişim kurmalarını sağlamaktır.
Kurumsal Eğitimler
Kurumsal Eğitimler
Şirketlerin amacına yönelik İngilizce programlarını en son tekniklerle, modern materyaller ile ve kaliteli öğretmen kadrosuyla en verimli hale getirmek mümkündür...
KPDS
KPDS
Kamu Personeli Dil Sınavı, yüksek lisans yapmak ve yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek için ÖSYM tarafından yılda 2 kez gerçekleştirilen sınav türüdür.
ÜDS
ÜDS
ÜDS yüksek lisans ya da doktora yapmak için girilen ilgili alanda(fen, sağlık, sosyal bilimler) ilgili dilde(İngilizce, Arapça, vs) 80 soru ile hazırlanan 2000 yılından bu yana uygulanan bir dil sınavıdır.
Neden İngilizce?
Neden İngilizce?
İngilizce dünya üzerinde 75 ülkede kullanılmaktadır ve 375 milyon kişi tarafından ana dil olarak konuşulmaktadır. İngilizce 2 milyardan fazla insan tarafından kullanılan özel/resmi dil statüsündedir.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
İngilizce Kursları Bakırköy © 2012-2015
www.ingilizcekurslaribakirkoy.gen.tr